Przewodnik po wyścigach drogowych

Udostępnij:

Wyścigi drogowe nie są dla osób o słabym sercu. W przeciwieństwie do wyścigów torowych gdzie zawodnicy jadą po dość równej nawierzchni, doskonale wyasfaltowanej, z dużą ilością z dużą ilością zjazdów, jeśli źle wejdą w zakręt; zawodnicy wyścigów drogowych są w obliczu wielu różnych wyzwań, w tym pokryw studzienek kanalizacyjnych, krawężników, ścian, drzew, a nawet wiatrów wiejących podczas wyścigu przez na odsłoniętych drogach krajowych lub górskich.

Nie tylko warunki ciągle się zmieniają, zmuszając kolarzy do dostosowania stylu jazdy podczas całego okrążenia - okrążenia są zazwyczaj znacznie dłuższe niż wyścig na torze, co oznacza, że co oznacza, że kolarze muszą poznać tor od podszewki, od tyłu do przodu, zanim wyruszą na trasę. aby pokonać go bezpiecznie i z sukcesem.

Wyścigi drogowe to niebezpieczny sport. Wspomnieliśmy już nawierzchniach dróg i niebezpieczeństwach, które mogą siać spustoszenie w motocyklu, wraz z warunki pogodowe, które mogą przewrócić cię na bok przy dużej prędkości; ale prędkości są niesamowite. prędkości są niesamowite. Zdolność do utrzymania wysokich prędkości przez całe okrążenie wymaga trochę pracy, kiedy masz do pokonania żywopłoty, ściany, kanalizację i z którymi trzeba się zmagać - ale to właśnie to niebezpieczeństwo sprawia, że zawodnicy wracają po więcej. Możliwość jazdy po (normalnie) 30mph wiejskiej drodze z prędkością z prędkością ponad 100mph, oderwanie obu kół od ziemi podczas pokonywania wybojów na drodze i otwarcie jej, gdy wyjeżdżasz na wieś, to dreszczyk emocji. którego nie można doświadczyć nigdzie indziej niż na zamkniętych drogach w warunkach wyścigu. warunkach.

Jak dostać się do wyścigów drogowych?

Dość łatwo jest wziąć udział w wyścigach motocyklowych na torze. wystarczy udać się na lokalny tor i porozmawiać z kimś o możliwości uczestnictwa. o zaangażowaniu. Wszystko czego potrzebujesz to fundusze, motocykl i sprzęt (nawet nie to w niektórych przypadkach, zwłaszcza na początku, kiedy szkolenie i sprzęt mogą być zapewnione), i możesz ruszać. Wkrótce, jeśli jesteś wystarczająco dobry, możesz nazywać się się motocyklistą - ale wyścigi drogowe to zupełnie co innego.

Nie mając możliwości poproszenia rady o zamknięcie dróg wokół domu, abyś mógł ćwiczyć, wyścigi drogowe zawodnicy muszą ćwiczyć na torach i tymczasowych torach drogowych utworzonych w okresie poprzedzającym wyścig. Aby rozpocząć wyścigi drogowe musisz złożyć wniosek i uzyskać dedykowaną licencję na wyścigi drogowe. licencję, która obejmuje Cię na okres do roku - ale nie możesz tego zrobić bez wcześniejszego dołączenia do klubu wyścigowego. Jak już wspomnieliśmy, istnieje mnóstwo klubów wyścigowych w Wielkiej Brytanii, a większość z nich jest powiązana z głównymi torami wyścigowymi. Większość z nich jest powiązana z głównymi torami wyścigowymi i posiada garaże oraz obiekty treningowe, w których możesz doskonalić swoje umiejętności (i rower) przed wyruszeniem w drogę. umiejętności (i rower) przed wyruszeniem na tor.

Ale to jeszcze nie wszystko! Kiedy już dołączysz do klubu i złożeniu wniosku o licencję, przyszli zawodnicy muszą przejść kurs szkoleniowy dla zawodników Szkolenie Zawodników i Podstawową Ocenę Jeźdźca, a następnie, gdy je zdasz, możesz wysłać wniosek do zatwierdzenia. możesz wysłać swoją aplikację do zatwierdzenia.

Kiedy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, zawodnik otrzymuje licencję nowicjusza i musi nosić (zazwyczaj pomarańczowy) śliniak na torze, dopóki nie ukończysz określonej liczby wyścigów w określonym czasie. określonej liczby wyścigów w określonej liczbie spotkań wyścigowych i wtedy możesz zacząć wtedy możesz zacząć myśleć o podniesieniu licencji i przejściu do wyścigów drogowych. Nikt nie mówił, że to będzie łatwe czy proste, prawda? (Nie wspomnieliśmy nawet nie wspomnieliśmy o nauce punktów hamowania i o tym, jak omijać studzienki kanalizacyjne)!

Ostateczny wyścig drogowy: Isle of Man TT

Isle of Man TT to szczytowe osiągnięcie wyścigów drogowych. Biorąc pod uwagę się co roku na wyspie, kolarze ściągają na niesławne Tourist Trophy aby poczuć dreszczyk emocji podczas wyścigu po miastach, wsiach i górskich drogach na wyspie Man. na Wyspie Man, próbując osiągnąć najszybszy łączny czas okrążenia i uzyskać najwyższą średnią prędkość na całym torze.

Zawodnicy postrzegają Isle of Man TT jako coś w rodzaju pielgrzymki. pielgrzymkę, wydarzenie, które odróżnia ich od wszystkich innych zawodników. Pełne niebezpieczeństwem i z reputacją, która wzywała do odwołania tego wydarzenia z powodu liczby ofiar śmiertelnych na torze, Isle of Man TT pozostaje jednym z największych wydarzeń motocyklowych - jeśli nie największym.

Zawodnicy MotoGP, dawni i obecni, odwiedzili małą małą wyspę pomiędzy Anglią a Irlandią, aby zobaczyć, o co chodzi w tym zamieszaniu. Valentino Rossi i Jorge Lorenzo, którzy pokonali trasę jako część w ramach procesji. Rossi, być może największy człowiek, który kiedykolwiek ścigał się na motocyklu, w 2009 roku powiedział, że trasa jest zbyt niebezpieczna. z Giacomo Agostinim.

W jednym z wywiadów wywiadzie Rossi powiedział: "Zrobiłem okrążenie Wyspy Man i rozumiem, dlaczego ludzie to uwielbiają, ponieważ jest to k**wa niesamowite - jest niewiarygodne, wspaniałe. Ale, niestety, jest to zbyt niebezpieczne. Czasami kolarze są szaleni. Wyspa Man jest bardzo trudna. Jeśli popełnisz błąd, być może jest to ostatni błąd".

W 2016 roku GOAT powiedział jednak m.in. Motorcycle News, że pewnego dnia powróci. Rossi powiedział dziennikarzom "I. miałem okazję pojechać w 2009 roku i zobaczyć to po raz pierwszy, a także m.in. Miałem też świetną okazję, by przejechać okrążenie. To było świetne - fantastyczna okazja, i bardzo mi się podobało! Chcę tam wrócić na pewno, ale w tym roku nie miałem na to czasu. z harmonogramem. Nie w tym roku, ale w przyszłości na pewno wrócę."

Kiedy odbywa się tegoroczna edycja Isle of Man TT?

2019 Isle of Man TT odbywa się między25 maja a7 czerwca, a zawodnicy biorą udział w tygodniu treningowym i kwalifikacyjnym przed głównym tygodniem wyścigowym, który kończy się Senior TT, 6-cio okrążeniowym wyścigiem wokół Mountain Course w piątek7 czerwca.

Tydzień wyścigowy rozpoczyna się w sobotę1 czerwca od Superbike TT i pierwszym wyścigiem Sidecar, przed wyścigami Supersport TT i Superstock TT następnego dnia. wyścigi następnego dnia. Po dniu wolnym, wyścigi powrócą w środę5. czerwca z drugim wyścigiem Supersport TT, wyścigiem Zero TT prowadzonym przez elektryczne motocykle i wyścigiem Lightweight TT. Zero TT na motocyklach elektrycznych i Lightweight TT kończący wyścigi tego dnia.

Piątek7 czerwca jest głównym wydarzeniem. drugi Sidecar TT rozpoczyna wyścig i prowadzi do Senior TT, aby zakończyć 2019 Isle of Man TT.

Trasa Isle of Man TT

Górski tor na wyspie Man obejmuje w sumie 37,73 mil i zawiera 219 zakrętów. Zawodnicy wyruszają z Douglas i zjechać z niesławnego wzgórza Bray Hill ze startu stojącego, czekając na klepnięcie w ramię przez marszałka startowego, po czym osiągają prędkość ponad 100mph w ciągu kilku sekund.

Najszybszy człowiek, który kiedykolwiek pokonał trasę TT, Peter Hickman, który pobił rekord okrążenia w 2018 roku, pokonując trasę w czasie 16 minut 42 sekund ze średnią prędkością 135.452mph będzie również z powrotem na wyspie w tym roku.

Hickman i Dean Harrison, który również ściga się w tym roku, wspólnie ustanowili "idealne okrążenie" w 2018 Isle of Man TT, kiedy Harrison pobił rekordy sektorów w sektorach pierwszym i drugim, zanim Hickman ustanowił nowe Hickman ustanowił nowe rekordy sektorów w pozostałych czterech sektorach, co w sumie dało okrążenie trwające 16 minut 35 sekund ze średnią prędkością 136,413 mph.

Znamienici zwycięzcy na Isle of Man TT

W 112-letniej historii Isle of Man TT było było kilka znakomitych nazwisk, które wyjechały na drogi, ale żaden nie odniósł takiego sukcesu jak Joey Dunlop i Król Gór, John McGuinness. Dunlop wciąż jest rekordzistą pod względem największej liczby zwycięstw w TT. na najwyższym stopniu 26 razy i 40 razy na podium w 78 ukończonych wyścigach wokół wyspy. wyspie.

47-letni McGuinness, który nadal jeździ, ma na koncie 23 zwycięstwa i dzierży rekord 46 podiów na Mountain Course, z czego większość na Hondzie. z nich było na pokładzie Hondy, a jeden z lewych zakrętów na szczycie Barregarrow nosi teraz imię McGuinnessa. Barregarrow został nazwany McGuinesses' na jego cześć.

Po piętach McGuinnessowi depcze Michael Dunlop, bratanek Joey'a. siostrzeniec Joey'a. 30-letni Dunlop wygrał 18 wyścigów Isle of Man TT i 29 razy stawał na podium. 29 razy stawał na podium i niewielu uważa, że w tym roku, jako członek zespołu w zespole Tyco BMW.

Inni zawodnicy, którzy wielokrotnie zwyciężali w wyścigach Ian Hutchinson, który wygrał pięć wyścigów na trasie TT w 2010 roku. 2010 Isle of Man TT. Hutchinson, który walczył z dwoma potencjalnie potencjalnie zagrażających karierze złamań nogi, wygrał 16 wyścigów na TT i 27 razy stanął na 27 razy na podium.

Główne wydarzenia w wyścigach drogowych

Oprócz TT jest kilka innych głównych wyścigów szosowych, które odbywają się w Wielkiej Brytanii i Irlandii każdego roku. Wielu kolarzy, którzy wyjeżdżają na drogi, robi to na większości, jeśli nie na wszystkich z nich, w celu uzyskania ich oko w głównym wydarzeniu, TT, z prawie wszystkich Prawie wszystkie tegoroczne imprezy odbywają się w Irlandii.

North West 200 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wyścigów drogowych każdego roku, odbywających się na początku maja w Irlandii Północnej. a tegoroczna impreza jest 90-tą rocznicą. Impreza odbywa się pomiędzy trzema miastami - Portrush, Portstewart i Coleraine - obejmując całkowity dystans prawie 9 mil. dystans prawie 9 mil, a kolarze pokonują okrążenie toru w ciągu około 5 minut i osiągają prędkości bliskie 200mph.

Przed North West 200 odbywa się tradycyjny wyścig dla sezonu wyścigów drogowych w Cookstown w Irlandii Północnej. Zawodnicy wyścigów drogowych udają się do hrabstwa Tyrone, aby zmierzyć się z 2,1-milową trasą i skorzystać z pierwszej w sezonie okazji do przetestowania maszyn. w tym sezonie, by przetestować maszyny, których prawdopodobnie będą używać podczas TT około miesiąc później.

Po TT są jeszcze dwa duże wyścigi szosowe w kalendarzu. W sierpniu kolarze wracają do Irlandii Północnej na Ulster GP. Ulster GP, wyścig, który wielu uważa za koniec sezonu z perspektywy brytyjskich wyścigów szosowych. wyścigów szosowych, a następnie wyruszą na wyczerpujący wyścig Macau GP w listopadzie. Listopad.

Kalendarz wyścigów szosowych na 2022 r.

Jeśli jesteś gotowy, by wziąć udział w wyścigach drogowych na ten rok lub planujesz wziąć udział w którymś z tegorocznych wydarzeń, oto wszystkie wszystkie ważne daty do kalendarza:

Główne wyścigi drogowe:

26 -27 kwietnia Cookstown 100

12 -18 maja North West 200

25 maja -7 czerwca Isle of Man TT

5 -10 sierpnia Ulster Grand Prix

17 - 30 sierpnia Manx GP

14 -17 listopada Macau Grand Prix

Wyścigi drogowe spotkania mistrzostw:

3 -4 maja Tandragee 100

14 -15 czerwca Wyścigi drogowe w Kells

28 -29 czerwca Enniskillen

6 -7 lipca Skerries

13 -14 lipca Southern 100

20 -21 lipca Faugheen 50

26 -27 lipca Armoy Road Races

7 -8 września Festiwal Wschodniego Wybrzeża w Killalane

Warte uwagi

Przewodnik po wyścigach drogowych

Wyścigi drogowe nie są dla osób o słabym sercu. W przeciwieństwie do wyścigów torowych gdzie zawodnicy jadą po dość równej nawierzchni, doskonale wyasfaltowanej, z dużą ilością z...