Jazda motocyklem zimą - jakie opony są najlepsze?

Udostępnij:

Teraz, gdy wskazówki zegara zostały cofnięte, jesień naprawdę dała o sobie znać: ciemniejsze noce, ciemniejsze poranki, krótsze dni i pogoda, która zmienia się co kilka godzin, a co dopiero codziennie! Nie jest to jednak powód, by skracać czas jazdy - wystarczy odpowiedni sprzęt, dobre przygotowanie roweru i właściwe opony!

Gdy nadchodzi zima, automatycznie myślimy o przygotowaniu się na nieszczelne / zamarznięte rury, przeciągi w oknach i drzwiach, a może w tym roku - o szczepionce Covid i szczepionce przeciw grypie. Jednak jako rowerzyści, zamiast koncentrować się tylko na konserwacji i czyszczeniu roweru, musimy pomyśleć także o naszych oponach!

W miesiącach zimowych zdarza się kilka suchych, słonecznych dni, ale jak wszyscy wiemy, jest ich niewiele - co oznacza, że jeśli chcemy jeździć przez cały rok, musimy mieć pewność, że nasze rowery mają dobre, uniwersalne opony! Gdy temperatura spada i zaczynają padać deszcze, nasze lepkie letnie gumy już się nie sprawdzą. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej "lepka" opona, tym dłużej będzie się rozgrzewać i tym trudniej będzie utrzymać w niej temperaturę oraz uzyskać jakąkolwiek przyczepność.

Jeżeli jeździmy przez cały rok lub chcemy bezstresowo dojeżdżać do pracy, nie wyglądając jak Bambi na lodzie, musimy koniecznie założyć opony, które dobrze zachowują się na mokrej nawierzchni, szybko się rozgrzewają i dają dobre wyczucie oraz pewność prowadzenia. Każda nowoczesna opona sportowo-turystyczna wysokiej jakości zapewni nam to w pełni! Opona sportowo-turystyczna musi zapewniać kierowcy dobrą przyczepność i sterowność, sprawdzać się na mrozie i w różnych temperaturach, a także mieć odpowiedni przebieg, aby zapewnić jej trwałość!

Opony sportowo-turystyczne są coraz bardziej popularną opcją wśród wielu motocyklistów - to współczesny cud świata opon motocyklowych!!! Większość współczesnych motocykli z łatwością radzi sobie z europejską przygodą, wypadem na lokalny zlot motocyklowy lub dojazdem do pracy, a my potrzebujemy opony, która poradzi sobie z tym wszystkim!

Poniżej przedstawiamy prawdopodobnie najlepszą kolekcję sportowych opon turystycznych dostępnych obecnie na rynku, która pozwoli Ci przetrwać jesień/zimę i wiosnę...

Metzeler Roadtec 01 SE

Metzeler Roadtec 01 SE to ewolucja wielokrotnie nagradzanej opony Roadtec 01, która od pewnego czasu zajmuje czołowe miejsce w kategorii opon do sportowej turystyki... Roadtec 01 SE to opona o sportowej charakterystyce - poprawiająca prowadzenie i przyczepność niezależnie od tego, czy jeździsz na sportowym motocyklu turystycznym, nakedzie, czy nawet motocyklu sportowym. Wzór bieżnika jest natychmiast rozpoznawalny w modelu Roadtec 01, ale nowe mieszanki i zwiększony stosunek masy do masy oznaczają więcej "śliskiej" gumy na krawędziach, co zapewnia lepsze pokonywanie zakrętów i bardziej sportowe odczucia na suchej nawierzchni. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, wzór bieżnika opony Roadtec 01 SE zapewnia doskonałą przyczepność mechaniczną, odprowadzanie wody - zwiększając przyczepność na mokrej nawierzchni oraz przyczepność na nawierzchniach o niskim współczynniku tarcia, co daje poczucie pewności przy przyspieszaniu, hamowaniu i pokonywaniu zakrętów. Krótsza, ale większa powierzchnia styku opony z podłożem zmniejsza jej zużycie, a jej podwójna mieszanka jest precyzyjnie dostrojona pod względem strukturalnym, aby zapewnić stabilność, precyzję i przewidywalność - idealne cechy dla obciążonego sportowego motocykla turystycznego! Opony dostępne pojedynczo lub w komplecie.

Michelin Road 5

Opona Michelin Road 5 jest następcą opony Michelin Pilot Road 4 i mimo, że została wprowadzona na rynek 3 lata temu, nadal jest najnowszą sportową oponą turystyczną Michelin (choć może wkrótce doczekamy się jej następcy?). Jest przeznaczona dla kierowców przyzwyczajonych do zmiennych warunków - można powiedzieć, że jazda w Wielkiej Brytanii kwalifikuje się do tej kategorii? Opona Road 5 jest pełna funkcji - jej celem jest zapewnienie kierowcy większej pewności siebie, niezależnie od tego, czy jest mokro czy sucho - nawet gdy jest zużyta w 50%! Zastosowano w niej najnowsze mieszanki gumowe oraz technologie 2CT i 2CT+ Michelin, a także lamelkowy bieżnik, aby zapewnić niewiarygodną przyczepność na mokrej nawierzchni bez utraty osiągów na suchej. Opatentowana technologia karkasu ACT+ zwiększa powierzchnię styku opony z podłożem, aby poprawić stabilność jazdy na prostej i na zakrętach. Doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą pokonywać kilometry przez cały rok. Opony są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i pasują do wszystkich maszyn. Dostępne pojedynczo lub w pakiecie opon.

Dunlop Roadsmart III

Misją opony Dunlop Roadsmart 3 jest "mocniejsze osiągi na dłużej"! Charakteryzuje się innowacyjnym wzorem bieżnika, który pozwala oponie dłużej zachować swoje osiągi. Opona Roadsmart 3 posiada również unikalny bieżnik z połączonymi rowkami (IGT), który zapewnia szybkie i skuteczne odprowadzanie wody, utrzymując najlepszą w swojej klasie przyczepność i sterowność, natomiast mieszanka bieżnika zapewnia maksymalną przyczepność i osiągi, a także wydłużony przebieg, pozwalając na przejechanie większej liczby kilometrów! Doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni zapewnia nowa mieszanka trójpolimerowa, a nowy karkas opony przedniej znacznie zmniejsza wymagany nacisk na kierownicę i oferuje bardziej precyzyjne prowadzenie - idealne do łatwego pokonywania górskich przełęczy! Opony dostępne pojedynczo lub w komplecie.

Pirelli Angel GT II

Sportowe opony turystyczne Pirelli zyskały reputację jednych z najlepszych na świecie, a Pirelli jest uznawany za jednego ze światowych liderów w dziedzinie projektowania i rozwoju opon motocyklowych. Angel GT II jest rozwinięciem niezwykle udanej opony Angel GT. Opierając się na mocnych stronach oryginalnej opony Angel GT, Angel GT II oferuje: fantastyczne prowadzenie (zgodnie z DNA Pirelli stosowanym w całej gamie opon), wyjątkową odporność na zużycie i długotrwałe osiągi oraz znakomitą przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki wzorowi bieżnika pochodzącemu z wyścigów. Opona została również zaprojektowana do współpracy z nowoczesnymi elektronicznymi systemami wspomagania w nowych motocyklach, zapewniając optymalne osiągi i reakcje. Niezależnie od tego, czym i gdzie jeździsz, opona Angel GT II z pewnością sprawi, że będziesz się trzymał gumy i z uśmiechem na twarzy! Dostępne pojedynczo lub w pakiecie z oponami.

Bridgestone T32

Bridgestone T32 to najnowsza flagowa opona Bridgestone do sportów turystycznych, która łączy w sobie wszystko, do czego dąży ta kategoria opon. Zapewnia wyjątkowe prowadzenie, duży przebieg i nienaganne osiągi zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni - czego więcej można chcieć od sportowej opony turystycznej? Bridgestone twierdzi, że opona motocyklowa T32 jest jedną z najbardziej zaawansowanych opon Bridgestone i ustanawia nowy poziom odniesienia dla kategorii opon sportowo-turystycznych. Zastosowano w niej najnowocześniejsze materiały i mieszanki, które połączono z zaawansowanymi technikami budowy karkasu i konstrukcji, aby uzyskać oponę sportowo-turystyczną, która zachowuje się jak opona sportowa - nie ma kompromisów w zakresie hamowania i prowadzenia, a jednocześnie zapewnia przebieg i komfort, jakich byśmy oczekiwali, a także doskonałe odprowadzanie wody dzięki nowej technologii wzoru bieżnika Pulse Groove. Dostępne jako pakiet opon tutaj lub do kupienia osobno tutaj.

Poprzedni artykuł
Jak w pełni wykorzystać jesienne przejażdżki!
Następny artykuł
Osian Pryce - gwiazda Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii