Najwspanialsze przeżycia podczas dnia na torze: Szkoła Jazdy Rona Haslama

Udostępnij:

To jest zarchiwizowany post - Ron Haslam Race School zamyka działalność 26 października 2020 r.

Motocyklowe dni na torze to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i zdolności jako kierowcy i zawodnika. Choć głównym celem jest sprawdzenie, jak szybko można pokonać tor (oczywiście bezpiecznie), dzień na torze to także prawdziwy test hamowania, pokonywania zakrętów i przyspieszania. Niewiele jest doświadczeń związanych z dniami na torze, które byłyby w stanie sprawdzić i nauczyć Cię w taki sam sposób, jak Szkoła Jazdy Rona Haslama.

Ron Haslam, który sam był zawodnikiem, założył ponad 20 lat temu Ron Haslam Race School (której Demon Tweeks jest jednym z dumnych sponsorów), aby zapewnić zawodnikom fachową pomoc, która pozwoli im być nie tylko dobrymi zawodnikami, ale także doskonałymi jeźdźcami. Dzięki pięciu różnym poziomom doświadczenia w trakcie dnia na torze, każdy typ motocyklisty jest przygotowany do jazdy, od tych, którzy nigdy wcześniej nie jeździli, po doświadczonych kierowców - a nawet gwiazdy i profesjonalnych zawodników, którzy potrzebują dodatkowej pomocy!

W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego o Ron Haslam Race School, w tym o typach motocykli, na których możesz jeździć, szczegółach poszczególnych doświadczeń, potrzebnym sprzęcie i wielu innych rzeczach, które pomogą Ci zdecydować, czy dzień na torze motocyklowym jest dla Ciebie odpowiedni.

Kim jest Ron Haslam?

Ron Haslam, urodzony w Derbyshire w 1956 r., stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy brytyjskiego motocyklizmu. Ścigając się na drogach i torach przez ponad 30 lat przed przejściem na emeryturę, "Rocket Ron" zdobył cztery tytuły mistrza Wielkiej Brytanii, sześć zwycięstw w GP Makau, koronę TT Formuły 1 w 1979 r. i mistrzostwo TT Formuły 3 w 1980 r., startując na maszynach Honda, Suzuki i Norton.

W 2000 r. Haslam zapisał się w historii, gdy wraz z synem Leonem wystartowali w wyścigu 125cc na torze Le Mans, stając się pierwszym ojcem i synem (oraz najstarszym i najmłodszym), którzy wzięli udział w tym samym Grand Prix. Od tego czasu Leon stał się jednym z najpopularniejszych brytyjskich motocyklistów ostatnich lat, wygrywając British Superbike Championship z Kawasaki w 2018 roku - z tatą Ronem w garażu; a teraz startuje w World Superbikes.

Gdzie znajduje się szkoła wyścigowa Rona Haslama?

Szkoła wyścigowa Rona Haslama znajduje się na kultowym torze Donington Park w Leicestershire, w pobliżu autostrady M1 i lotniska East Midlands. Tor ten był gospodarzem wielu historycznych momentów w brytyjskich wyścigach - na dwóch i czterech kołach - i nadal gości rundy British Superbike Championship, a wcześniej, do czasu przebudowy Silverstone, był miejscem rozgrywania wyścigów MotoGP i World Superbike.

Czy mogę pojechać jako zupełnie początkujący?

Tak, w ramach Szkoły Jazdy Rona Haslama możesz zarezerwować sobie udział w programie Learn to Ride Experience, który uczy zawodników w wieku od 12 lat wzwyż, jak bezpiecznie jeździć na torze i poza nim.

Program ten jest idealną okazją do nauki jazdy na motocyklu po raz pierwszy, wraz z innymi zawodnikami w tym samym wieku. Mając do dyspozycji Hondę CBR125, CB300R lub MSX125, nauczysz się w bezpiecznym środowisku obsługiwać biegi, hamulce i przepustnicę, a następnie, gdy już złapiesz motocyklowego bakcyla, będziesz mógł zarezerwować miejsce na bardziej zaawansowany kurs!

Czy muszę zabrać ze sobą własną odzież lub sprzęt motocyklowy?

Nie, nie musisz niczego zabierać. Jednym z największych plusów dnia na torze w Ron Haslam Race School jest to, że wszystko jest zapewnione. W przeciwieństwie do wielu innych imprez torowych, na których trzeba mieć własny kask lub własną odzież, Ron Haslam zapewnia wszystko, od motocykla po odzież, rękawice, buty, a nawet ochraniacz pleców.

Oczywiście, jeśli masz cały swój własny sprzęt, możesz go sobie zapewnić, ale ryzykujesz, że w razie wypadku zniszczysz swój własny sprzęt, więc prawdopodobnie najlepiej będzie skorzystać z oferty Szkoły Jazdy!

Jakie rodzaje dni na torze są dostępne?

Poza Learn to Ride, w Ron Haslam Race School dostępne są cztery inne opcje dni na torze:

  • Doświadczeniena torze: jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś po torze, to doświadczenie na torze jest właśnie dla Ciebie. W zależności od wieku i doświadczenia w jeździe po drogach, nauczysz się, jak jeździć na motocyklu o pojemności 125, 300 lub 500 cm3, a także jak i kiedy hamować, dodawać gazu i znajdować wierzchołki toru.
  • Doświadczenie Premier: Dla nieco bardziej doświadczonych kierowców wyścigowych, program Premier Experience stanowi idealną okazję do rozwinięcia umiejętności jazdy na torze. Dzięki zaawansowanym sesjom i dłuższemu czasowi spędzonemu na torze oraz mocniejszej Hondzie CBR650R do jazdy, nauczysz się radzić sobie z większą mocą, prędkością i bardziej zaawansowanymi elementami technicznymi.
  • Doświadczenie Premier Plus: Premier Plus Experience, najnowszy dodatek do listy dni na torze dostępnych w Ron Haslam Race School, oferuje te same lekcje co Premier, ale z nauką w cztery oczy, zamiast dwóch jeźdźców na jednego instruktora. To doskonały sposób na rozwinięcie swoich umiejętności jazdy na torze, ale kurs, na którym bardzo szybko pojawiają się chętni!
  • Elite Experience: jak sama nazwa wskazuje, jest to największy i najlepszy z dostępnych pakietów track day i jest dostępny tylko dla doświadczonych jeźdźców w wieku powyżej 18 lat, którzy ukończyli kurs Premier w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat. Na początku dnia Elite Experience otrzymasz szczegółowy instruktaż, a następnie będziesz mógł pojeździć najnowszą CBR 650R lub Fireblade'em, jeśli będziesz miał szczęście, zanim wyjedziesz na tor Donington Park, gdzie odbędzie się indywidualny instruktaż trwający od 60 do 90 minut.

Na jakich motocyklach mogę jeździć?

W przeciwieństwie do wielu track day'ów, na które można przyjechać własnym motocyklem, lub jazd, podczas których wybiera się konkretną markę i model z listy opcji, Ron Haslam Race School udostępnia motocykl z własnego garażu.

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, będziesz miał okazję pojeździć na Hondzie w ramach współpracy Szkoły Wyścigów z japońskim producentem. We flocie Hondy znajdują się:

  • CBR125
  • CBR300R
  • MSX125
  • CB500
  • CBR650R (Premier Experience)
  • oraz CBR1000RR Fireblade (Elite Experience).
Poprzedni artykuł
Niezrównana ochrona dzięki skórom Alpinestars i Tech-Air
Następny artykuł
Czy potrzebuję wyczynowego sprzęgła?