Jak przygotować motocykl do wiosny?

Udostępnij:

Powinieneś rozważyć jazdę motocyklem przy coraz przyjemniejszej pogodzie. Zanim wyjedziesz na drogi, upewnij się, że Twój motocykl jest gotowy do sezonu. Na jakie podzespoły powinieneś zwrócić uwagę?

Motocykl po sezonie jesiennym zazwyczaj trafia do piwnicy lub garażu, gdzie będzie zimował aż do wiosny. Ważne jest, aby po tak długim okresie bezczynności dokonać przeglądu sprzętu. Co należy sprawdzić podczas wiosennego przeglądu motocykla?

Opony
Jeśli nie były napompowane podczas zimy, trzeba będzie je napompować od nowa. Sprawdź również stan bieżnika. Jeśli jest on zbyt niski - poniżej 2 mm - powinieneś wymienić opony.

Łańcuch
Warto sprawdzić napięcie łańcucha, wyczyścić go i nasmarować nową ilością smaru. W modelach z wałami napędowymi należy sprawdzić stan oleju w przekładni głównej.

Układ elektryczny
Konieczne jest uzupełnianie elektrolitu poprzez dodanie wody destylowanej. Można również naładować akumulator. Jeśli światła lub inne elementy przestaną działać, konieczna będzie naprawa układu.

Gaźniki
Jeśli Twój model z gaźnikiem nie był używany przez jakiś czas, może być trudno go uruchomić. Jeśli rozrusznik nie działa, możesz popchnąć motocykl, aby pomóc. Jeśli to się nie uda, gaźniki należy zdemontować i naprawić.

Hamulce
Po miesiącach zimowych mogą przestać działać z powodu sflaczałego układu hamulcowego lub zapieczonych tłoczków hamulcowych.

Linki
Zwróć też uwagę na stan linek. Jeśli masz pojedyncze przewody, nasmaruj je.

Możesz również skorzystać z oferty centrum serwisowego, które profesjonalnie zajmie się konserwacją Twojego motocykla. Właściciele motocykli Honda mogą odwiedzić autoryzowany serwis Honda Plaza w Warszawie. Można też umówić się na wizytę online. Podczas każdego przejazdu sprzęt zostanie sprawdzony przez specjalistów.