Dogłębne spojrzenie na opony motocyklowe Bridgestone

Udostępnij:

Jako motocykliści wszyscy wiemy, że produkty, które kupujemy i używamy i używamy muszą być produktami, którym możemy zaufać. Świat opon motocyklowych nie jest wyjątkiem - jest to prawdopodobnie najbardziej dyskutowana i kwestionowana kategoria produktów w świecie motocykli!

Opony motocyklowe to rzecz indywidualna i nie wszyscy lubią to samo: różne różne odczucia, różne właściwości jezdne, przywiązanie do marki - wybór jest wybór jest ogromny, a dyskusje długotrwałe! Niektórzy z nas mają tendencję do trzymania się tego, co lubią lub znamy, a niektórzy lubią próbować czegoś innego, korzystając z najnowszych opon motocyklowych najlepszych marek. opon motocyklowych najlepszych marek.

Wszyscy wiemy, że istnieje garstka wiodących producentów opon, którzy wykorzystują najnowsze technologie, projekty i procesy produkcyjne, aby zapewnić nam najlepszy i najszerszy wybór opon do naszych motocykli. Jedną z tych marek jest Bridgestone, który od lat 30. ubiegłego wieku wciąż przesuwa granice technologii oponiarskiej.

Krótka historia Bridgestone

Pierwsza opona Bridgestone została wyprodukowana w 1930 roku przez ówczesną japońską firmę "Tabi" socks Tyre Division. Mniej więcej rok później założyciel firmy założyciel Shojiro Ishibashi usamodzielnił dział opon Tabi socks i i stworzył Bridgestone Tyre Company Ltd., aby produkować opony oparte wyłącznie na japońskiej technologii. japońskiej technologii, która szybko rosła w miarę szybkiego rozwoju firmy zarówno w kraju, jak i za granicą. w kraju i za granicą.

W latach 40-tych, 50-tych i na początku lat 60-tych firma Bridgestone kontynuowała swój szybki wzrost i rozwój, a w 1951 roku została pierwszą firmą w Japonii, która w 1951 roku jako pierwsza firma w Japonii zaczęła sprzedawać opony z kordów Rayon, a w 1959 roku opony nylonowe. W 1960 roku otwarto nową fabrykę w Tokio, W 1967 r. rozpoczęto sprzedaż pierwszej opony radialnej oraz W 1967 roku sprzedano pierwszą oponę radialną i utworzono główną siedzibę sprzedaży w USA, Bridgestone Tyres of America.

W latach 70-tych i 80-tych firma kontynuowała ekspansję rozwijała się na całym świecie, zwiększając liczbę zakładów produkcyjnych, aby sprostać z rosnącym popytem na ich opony. Zakup firmy Firestone Tyre & Firestone Tyre & Rubber w 1988 roku ugruntowało pozycję Bridgestone jako jednej z największych firm oponiarskich i gumowych na świecie. i gumy na świecie.

Bridgestone zawsze był popularnym wyborem dla producentów motocykli jako opony montowane fabrycznie (OEM) oraz niezwykle popularnym wyborem dla motocyklistów jako opony na rynek wtórny, ale to wszystko zmieniło się (na lepsze) na początku XXI wieku.

W 2002 r. firma Bridgestone weszła do klasy Błękitnej Wstęgi Motocyklowe wyścigi Grand Prix, MotoGP. Makoto Tamada dał firmie Bridgestone pierwsze zwycięstwo w MotoGP w 2004 roku i pierwszy tytuł mistrzowski w 2007 roku dzięki Casey'owi Stoner. Od 2009 do 2015 roku Bridgestone był wyłącznym dostawcą opon w mistrzostwach i osiągnął kamień milowy w postaci 100. W 2012 roku osiągnęła kamień milowy w postaci 100 zwycięstw w MotoGP. Dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi był doradcą ds. opon Bridgestone. dwa tytuły mistrzowskie w MotoGP zdobył na oponach Bridgestone w 2008 i 2009 roku.

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy opuścili Mistrzostwa MotoGP, Bridgestone wprowadził opony BT-010 i BT-020, które stały się natychmiastowym sukcesem i jednymi z najpopularniejszych opon radialnych na rynku. najpopularniejszymi oponami radialnymi na rynku. Z biegiem lat opony te ewoluowały poprzez BT-012 i BT-021 do BT-016 i BT-023. BT-016 i BT-023, które do dziś są dobrze znane i poszukiwane.

Bridgestone nadal ma ogromny udział w motocyklowych OEM, a ostatnio wprowadziła na rynek cztery z ich najbardziej znaczących opon od dłuższego czasu - cementując swoje miejsce jako jedna z najlepszych marek w czołówce technologii i produkcji opon motocyklowych. produkcji.

Nowa gama opon motocyklowych Bridgestone na rok 2019

Opony motocyklowe Battlax S22

Czy to może być idealna wszechstronna opona sportowa? Opona Bridgestone Battlax S22 doskonale sprawdza się zarówno na drodze, jak i na torze. i zastępuje popularną oponę Bridgestone Battlax S21, oferując bezkompromisową poprawę w stosunku do swojej poprzedniczki we wszystkich obszarach! w stosunku do poprzedniczki we wszystkich obszarach! Wyposażona jest w nową technologię mieszanki zapewniającą doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni, jak również doskonałe doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni bez poświęcania żywotności opony i nadmiernego zużycia. Nowy wzór bieżnika poprawia stosunek na barku opony, aby wspomóc przyczepność na mokrej nawierzchni, podczas gdy sztywność wzoru zwiększa zwinność. wzoru zwiększa zwinność.

Lekkie prowadzenie i sprzężenie zwrotne opony S22 są idealnym dla każdego hiper-sportowego kierowcy.

Dostępne jako pakiet opon lub do kupienia osobno.

Opony motocyklowe Battlax T31

Wyjątkowe prowadzenie, duży przebieg i nieskazitelne osiągi i nienaganne osiągi zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni - czego więcej można chcieć od sportowej opony turystycznej? opona sportowo-turystyczna? Opona motocyklowa Bridgestone Battlax T31 to jedna z najbardziej zaawansowanych opon motocyklowych Bridgestone. jak dotąd! Zastosowano w niej najnowocześniejsze materiały i mieszanki, a następnie połączono je z zaawansowanymi technikami budowy karkasu i konstrukcji, aby dać Ci sportową oponę turystyczną która zachowuje się jak opona sportowa, ale nie ma kompromisów w zakresie hamowania i prowadzenia a jednocześnie zapewnia przebieg i komfort, jakich byśmy oczekiwali.

Dostępne jako pakiet opon lub do kupienia osobno.

Opona motocyklowa Battlax A41

Opona do jazdy przygodowej, która oferuje doskonałe prowadzenie i przyczepność - nawet na mokrej nawierzchni! Opona Bridgestone Battlax A41 posiada nową mieszankę zawierającą połączenie dwóch dwóch specjalnych składników, Silica Rich Ex i RC Polymer. Zazwyczaj nie są one kompatybilne, Jednak firma Bridgestone znalazła sposób na promowanie tego połączenia, czego wynikiem są znakomite osiągi na mokrej nawierzchni, doskonałe wyczucie i zredukowany spadek osiągów. Obie opony przednie i tylne opony posiadają wielowarstwową konstrukcję, w której zastosowano trójwarstwową mieszankę Bridgestone trójwarstwową mieszankę Bridgestone, która poprawia przyczepność i pochłanianie nierówności. Poprawia to powierzchnię styku, rozkładając nacisk i zapewniając doskonałe prowadzenie, przyczepność i stałe osiągi w najtrudniejszych warunkach. spójne osiągi w najtrudniejszych warunkach. Opona Battlax A41 naprawdę to naprawdę doskonała, wszechstronna opona przygodowa, która poradzi sobie z każdą sytuacją na drodze! w Twoją stronę!

Dostępne jako pakiet opon lub do kupienia osobno.

Opona motocyklowa Battlax Adventurecross AX41

Idealna dla kierowców motocykli przygodowych, którzy lubią jeździć motocykli terenowych, którzy wymagają wysokich osiągów i trwałości. wytrzymałości. Opona Bridgestone Battlax Adventurecross AX41 posiada konstrukcję blokową, która jest w celu zapewnienia terenowych osiągów, trwałości i stabilności w każdych warunkach. w każdych warunkach. Technologia A-IW zmniejsza zużycie pięty i palców przy krawędzi spływu klocków bieżnika poprzez zmniejszenie deformacji klocków pod wpływem hamowania. Opona AX41 została stworzona z mieszanki, która ma zwiększoną sztywność i wytrzymałość w porównaniu do opony A41, aby zapewnić równowagę pomiędzy trwałością a osiągami w terenie. osiągami.

Dostępne jako pakiet opon lub do kupienia osobno.

Kilka ulubionych opon Bridgestone

Opona motocyklowa Battlax BT-016

Prawdziwa ewolucja prawdziwej technologii MotoGP - opona Bridgestone Battlax BT-016 to doskonała opona sportowa do codziennego użytku, która oferuje doskonałe przebiegi, doskonałe prowadzenie, doskonałą trwałość i znakomitą stabilnością obrotową i osiągami przy wysokich prędkościach. Nigdy wcześniej nie było tak wiele technologii nie była dostępna w oponie klasy podstawowej! Wielowarstwowa konstrukcja zapewnia lepszą powierzchnię styku z podłożem i lepsze wyczucie, podczas gdy kord o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie (HTSPC) kord (HTSPC) poprawia transfer ciepła i zmniejsza ryzyko przebicia. "S" rowki w kształcie litery "S" we wzorze bieżnika zapewniają lekkie prowadzenie, doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni i bogate sprzężenie zwrotne. na mokrej nawierzchni i bogate sprzężenie zwrotne. Cały pakiet BT-016 został zaprojektowany z myślą o przyjazny dla osób dojeżdżających do pracy, jak również zapewniający przyczepność dla szybkich kolarzy szosowych i uzależnionych od torów wyścigowych! uzależnionych!

Dostępne jako pakiet opon lub do kupienia osobno.

Opona motocyklowa Battlax BT-023

Opona Bridgestone Battlax BT-023 została zaprojektowana przez Bridgestone, aby być trwałą, przyczepną sportowo-turystyczną oponą o sportowych osiągach. Jej potrójna mieszanka oznacza, że otrzymujesz oponę, która zapewnia doskonałą przyczepność na zakrętach i doskonałą żywotność bieżnika w centralnej części, podczas gdy mieszanka bogata w krzemionkę zapewnia wysokie osiągi w niskich temperaturach i pewność siebie od samego początku! od samego początku! Zaawansowany wzór bieżnika ma głębokie rowki, które zwiększają stabilność i i wydłużają przebiegi. Jeśli szukasz sportowej opony turystycznej, która oferuje BT023 może być dla Ciebie idealną oponą turystyczną, która zapewni Ci idealną równowagę pomiędzy przebiegiem a sportowym prowadzeniem. dla Ciebie!

Dostępne w pakiecie z oponami lub do kupienia osobno.

Poprzedni artykuł
Korzyści z wydajnego układu wydechowego
Następny artykuł
Sim Racing: Co to jest i jak się w to wkręcić?