Nasze najlepsze sportowe opony turystyczne na rok 2022

Udostępnij:

Wyszło słońce, zaczynasz nabijać kilometry na swoim motocyklu, a może nawet miałeś szczęście, że przejechałeś się, aby obejrzeć niektóre z tegorocznych wyścigów drogowych Isle of Man TT. Więc teraz masz bakcyla i znów jesteś w zgodzie z motocyklem. Być może planujesz już następną podróż - niezależnie od tego, czy będzie to wycieczka po Wielkiej Brytanii, czy europejska przygoda, upewnienie się, że Twoje opony spełnią swoje zadanie, powinno znaleźć się na szczycie Twojej listy priorytetów, podobnie jak upewnienie się, że masz odpowiednie opony do pracy!

Opony motocyklowe są dostępne w różnych stylach, a każda opona każda opona jest dostosowana przez producenta tak, aby zapewnić Ci jak najlepsze osiągi do Twojego motocykla lub rodzaju jazdy. Na początku wydaje się to mylące, ale kiedy już to zrozumiemy, nie jest to takie trudne. trudne do zrozumienia... Opony wyścigowe Opony wyścigowe są przeznaczone wyłącznie do wyścigów na torze lub do jazdy po torze. Niektóre z nich mogą być legalne na drogach, ale nie są zalecane do użytku na drogach publicznych, ponieważ ciepło potrzebne do wytworzenia wystarczającej przyczepności nie zostanie osiągnięta, chyba że na torze.

Z drugiej strony, opony miejskie zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałe osiągi już w niskich temperaturach i oferują doskonałą przyczepność i wyczucie podczas podczas pokonywania miejskich dróg i związanych z tym niebezpieczeństw - włazy kanalizacyjne, oznaczenia drogowe itp. Doskonale nadają się do krótkich przejazdów do i z biura lub filtrowania Doskonale nadają się na krótkie przejazdy do i z biura lub przejeżdżanie przez miasta, aby dostać się do pracy.

Jeśli posiadasz motocykl sportowy, to właśnie opony sportowe są dla Ciebie. są dla Ciebie.... Zaprojektowane z myślą o kierowcach, którzy lubią ostrą jazdę w niedzielny poranek z przyjaciółmi. z przyjaciółmi, a może nawet z okazji dnia na torze? Opony te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałą przyczepność, pewne prowadzenie i wzbudzają zaufanie do Twojej maszyny - ale to wiąże się z kosztami - przebieg nie jest priorytetem. priorytetem.

W ten sposób dochodzimy do opon Sports Touring - współczesnego cudu świata opon motocyklowych!!! Prawie wszyscy producenci motocykli oferują obecnie gamę sportowych maszyn turystycznych o pojemności od 600 cm3 do 1400 cm3, zaprojektowanych tak, aby dać kierowcy i jego pasażerowi (często z bagażem) motocykl, który równie dobrze poradzi sobie z europejską przygodą, wypadem na lokalny zlot motocyklowy lub dojazdem do pracy, a my potrzebujemy opony, która poradzi sobie z tym wszystkim! Opona sportowo-turystyczna musi zapewniać kierowcy dobrą przyczepność i sterowność, sprawdzać się w niskich i zróżnicowanych temperaturach, a także mieć odpowiedni przebieg, aby zapewnić jej trwałość!

Nasze najlepsze sportowe opony motocyklowe do jazdy turystycznej

Zanim wyruszysz na kolejną epicką przygodę, zapoznaj się z naszym wyborem najlepszych naszym zdaniem sportowych opon turystycznych dostępnych obecnie w ofercie Michelin, Pirelli, Dunlop, Metzeler i Bridgestone.

Michelin Road 5

Następca modelu Pilot Road 4 - Road 5 to najnowsza sportowa opona turystyczna Michelin, która jest pełna funkcji! Jej celem jest zapewnienie kierowcy większej pewności siebie, bez względu na to, czy jest mokro czy sucho - nawet przy 50% zużyciu! Zastosowano w niej najnowsze mieszanki oraz technologie Michelin 2CT i 2CT+ wraz z lamelkowym bieżnikiem, aby zapewnić niesamowitą przyczepność na mokrej nawierzchni bez utraty osiągów na suchej. Doskonały wybór dla każdego, kto chce przejechać dużo kilometrów tego lata. Opona jest dostępna w szerokiej gamie rozmiarów i pasuje do wszystkich sportowych maszyn turystycznych. Dostępne pojedynczo lub w pakiecie opon.

Michelin Pilot Road 4

​Pilot Road 4 to jedna z oryginalnych opon zmieniających reguły gry w sportowej jeździe turystycznej! Zaprojektowana z myślą o wszechstronności i długiej żywotności, jest również doskonała na mokrej nawierzchni! Była to pierwsza sportowa opona turystyczna Michelin wyposażona w technologię lameli XST+, która usuwa wodę, zapewniając wyjątkowe prowadzenie na mokrej nawierzchni i skracając drogę hamowania. W połączeniu z technologią Michelin 2CT opona oferuje dobre przebiegi przy każdej pogodzie! Podobnie jak w przypadku opon Michelin Road 5s, opony motocyklowe Pilot Road 4 są również dostępne pojedynczo lub w pakiecie.

Pirelli Angel GT II

 

Znane jako jeden ze światowych liderów w dziedzinie projektowania i rozwoju opon motocyklowych, sportowe opony turystyczne Pirelli zyskały reputację jednych z najlepszych na świecie. Ewolucja niezwykle udanej opony Angel GT - Angel GT II bazuje na głównych zaletach oryginalnej opony Angel GT, oferując: Fantastyczne prowadzenie, wyjątkowe zużycie i długotrwałą wydajność oraz wyjątkową przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki wzorowi bieżnika wywodzącemu się z wyścigów, jest również zaprojektowana do współpracy z nowoczesnymi układami elektrycznymi w nowych maszynach. Niezależnie od tego, na czym i gdzie jeździsz, Angel GT II z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy! Dostępne pojedynczo lub w pakiecie z oponami.

Pirelli Angel GT

Pirelli Angel GT przez lata zdobyła wiele wyróżnień od prasy motocyklowej. Była to pierwsza opona, która rozszerzyła koncepcję sportowej jazdy turystycznej na "Gran Turismo". Łącząc sportowe nastawienie ze wszystkimi cechami, których oczekujemy od opony sportowo-turystycznej: większym przebiegiem, doskonałą przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni oraz stabilnością - podniosła poprzeczkę w momencie wprowadzenia na rynek i do dziś jest oponą o niesamowitych możliwościach. Jej dwuskładnikowa konstrukcja i innowacyjny profil pomagają w wydłużeniu przebiegu i zapewniają równomierne zużycie opon, gwarantując maksymalne osiągi przez cały okres eksploatacji. Opony dostępne są pojedynczo lub w komplecie.

Metzeler Roadtec 01

Metzeler Roadtec 01 to ewolucyjna opona sportowo-turystyczna - filozofia firmy Metzeler brzmi następująco: "Jedź dłużej, jedź dalej, jedź bezpieczniej!". Opona charakteryzuje się stosunkowo unikalnym, poprzecznym wzorem bieżnika, który koncentruje się na zwiększeniu przyczepności na mokrej nawierzchni oraz przyczepności na nawierzchniach o niskim współczynniku tarcia, aby wzbudzić zaufanie podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów. Krótsza, ale większa powierzchnia styku opony z podłożem zmniejsza jej zużycie, a konstrukcja podwójnej mieszanki jest precyzyjnie dostrojona pod względem strukturalnym, aby promować stabilność, precyzję i przewidywalność - idealne cechy dla obciążonego sportowego motocykla turystycznego! Dostępne pojedynczo lub w pakiecie opon.

Dunlop Roadsmart 3

Misją Dunlop Roadsmart 3 jest "mocniejsze osiągi na dłużej"! Nowy, innowacyjny wzór bieżnika i mieszanka bieżnika zapewnia maksymalną przyczepność i osiągi, a jednocześnie wydłużony przebieg, aby przejechać jak najwięcej kilometrów! Doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni jest zapewniona dzięki nowej mieszance tri-polimerów, podczas gdy nowa osnowa przedniej opony znacznie zmniejsza wymagany nacisk na kierownicę i oferuje bardziej precyzyjne prowadzenie - idealne do pokonywania górskich przełęczy z łatwością! Dostępne pojedynczo lub w pakiecie z oponami.

Bridgestone Battlax BT31

Wyjątkowe prowadzenie, duży przebieg i nieskazitelne osiągi zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni - czego więcej można chcieć od sportowej opony turystycznej? Opona motocyklowa Bridgestone Battlax T31 jest jedną z najbardziej zaawansowanych opon Bridgestone! Zastosowano w niej najnowocześniejsze materiały i mieszanki, które połączono z zaawansowanymi technikami budowy karkasu i konstrukcji, aby uzyskać sportową oponę turystyczną, która zachowuje się jak opona sportowa, ale nie pogarsza właściwości hamowania i prowadzenia, a jednocześnie zapewnia przebieg i komfort, jakich oczekujemy. Opony można kupić w pakiecie tutaj lub pojedynczo tutaj.